Dzięki glinkowaniu lakier auta jest w znacznie lepszej kondycji, uzyskuje blask, głebię i znacznie ułatwia codzienną eksploatację.
Kiedy warto oddać auto na usługę poprawy lakieru?
Wystarczy przeprowadzić prosty test. Auto należy dokładnie umyć, dochowując wszelkich standardów odnośnie pielęgnacji auta. Gdy już będzie suche i czyste, wystarczy delikatnie przeciągnąć dłonią po powierzchni lakieru. Jeżeli ten okaże się chropowaty, wówczas warto poprawić jego kondycję.
Czym jest glinkowanie lakieru?
W rzeczywistości jest to pozbycie się nalotów sadzy, drobinek asfaltu i zanieczyszczeń z jezdni, a także cząstek metalicznych i organicznych. Ich nagromadzenie, mimo, że niewidoczne dla ludzkiego oka sprawa, że lakier staje się szorstki i w znacznie szybszym tempie absorbuje wszelkiego rodzaju brud.
Zabieg glinkowania nadwozia pozwala uzyskać efekt gładkości, co bezpośrednio wpływa na estetykę lakieru, a także sposób jego konserwacji.
Co daje glinkowanie?
Glinkowanie, mimo, że wymaga cierpliwości to w rezultacie oczyszcza powierzchnię lakieru z wszelkiego rodzaju osadu, niewidzialnego gołym okiem. Zarówno organicznego jak i nieorganicznego.
W efekcie powierzchnia lakieru staje się gładka, nie absorbuje zanieczyszczeń i lśni jak po nałożeniu powłoki z wosku. I co do powłok. Jeżeli te były nakładane pierwotnie, to podobnie i one zostaną usunięte, by móc ponownie nałożyć kolejną skuteczną warstwę ochronną.